اخبار > کردستان ظرفیت مناسبی برای سرمایه گذاری در پتروشیمی دارد


  چاپ        ارسال به دوست

کردستان ظرفیت مناسبی برای سرمایه گذاری در پتروشیمی دارد

به گزارش ایسنا، حسین فیروزی در جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری که با حضور مدیرعامل سازمان عمران کرمان و به منظور بررسی و معرفی ظرفیت‌های کردستان برای سرمایه گذاری این سازمان در استان برگزار شد، اظهار کرد: کردستان ظرفیت‌هایی مانند آب، انرژی و راه دسترسی سریع به بازارهای خارجی را در اختیار دارد.

وی با تاکید بر اینکه کردستان ظرفیت‌های فراوانی برای سرمایه گذاری دارد، افزود: خوشبختانه حمایت از سرمایه گذاری در زمینه پتروشیمی در کردستان مورد تاکید مجموعه دولت یازدهم و بویژه مورد حمایت وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت است.

فیروزی همچنین عنوان کرد: مدیران استانی نیز هم‌راستا با رویکرد دولت و با توجه به ظرفیت‌های استان از جمله وجود آب که مزیت و اولویت استان محسوب می‌شود، بر این باورند که امکان راه اندازی 2 یا 3 واحد پتروشیمی دیگر در کردستان وجود دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان در ادامه، حضور سازمان عمران کرمان را فرصتی برای تحقق این هدف عنوان کرد و افزود: مدیران ذیربط در استان آماده همکاری کامل در تسریع و تسهیل سرمایه گذاری در این زمینه هستند و حمایت‌های لازم را از این سرمایه گذاری به عمل خواهند آورد.

فیروزی خاطرنشان کرد: مزیت نسبی و رقابتی کشور در خصوص فراوری نفت و گاز از مهمترین ظرفیت‌های اقتصادی کشور است و توسعه صنایع وابسته به آن ضمن جلوگیری از خام فروشی، توان رقابتی کشور را در اقتصاد جهان ارتقاء خواهد بخشید و علاوه بر ایجاد ظرفیت بالا در اشتغال جوانان و تحصیلکردگان، درآمدهای پایدار کشور را افزایش خواهد داد.

وی خطاب به مدیران استان تاکید کرد: اشتغال را در اولویت کارهای خود قرار دهید که این امر با تسریع در صدور مجوزها، اهتمام در جذب سرمایه گذاران و شکست بن بست‌های اداری میسر می‌شود.

در این جلسه مقرر شد سازمان عمران کرمان ظرف مدت 2 هفته درخواست کتبی اعلام آمادگی و پیش طرح خود را به استانداری کردستان ارسال و نماینده تام الاختیار خود را نیز معرفی کند و مرکز خدمات سرمایه گذاری استان نیز با توجه به شرایط و ویژگی‌های لازم اعلام شده از سوی سازمان عمران کرمان در خصوص زمین مناسب، حداقل 2 گزینه جانمایی را مشخص و ظرف 20 روز آینده اعلام کند.    


٠٩:٠٢ - 1395/10/22    /    شماره : ١٤٥٨٣    /    تعداد نمایش : ٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج