اخبار > پیش بینی سه مکان برای شهرک پتروشیمی(کیمیا شهر) در آذربایجان شرقی


  چاپ        ارسال به دوست

پیش بینی سه مکان برای شهرک پتروشیمی(کیمیا شهر) در آذربایجان شرقی

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مرتضی نیرومند اسکویی، در بیست و نهمین جلسه ی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در خصوص شهرک صنعتی پتروشیمی(کیمیا شهر) اظهار کرد: شهرک پایین دستی پتروشیمی در سال 83 مصوبه ای در هیئت دولت داشته است که سه گزینه ی مناسب برای احداث این شهرک در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به مکان های مطرح شده برای احداث این شهرک اعلام کرد:مکان اول در شهرستان چاراویماق، زمینی به مساحت 300 هکتار است و در 40 کیلومتری شهرستان هشترود واقع شده است.از مزایای این مکان برای احداث، قرار گرفتن زمین در مجاورت بزرگراه پیامبر اعظم (ص) است.همچنین شیب مناسب زمین و مقاومت بالای خاک، محرومیت منطقه و وجود مشوق های خاص مناطق کم تر توسعه یافته، وجود ارزیابی زیست محیطی برای مساحت 531 هکتار از مزیت های این محل به شمار می رود.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به مکان دوم بیان کرد: این مکان در جنوب فاز اجرایی شهرک صنعتی بعثت تبریز است.مساحت این مکان یک هزار و 200 هکتار است و جزء اراضی  ملی محسوب می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه مکان دوم به جهت نزدیک بودن به شهر تبریز در تهیه و تامین مواد و مصالح و نیروی انسانی با مشکل مواجه نمی شود.

نیرومند از مزایای مکان دوم، وجود برق، گاز و خط آهن را برشمرد و گفت:در این شهرک تنها با مشکل کمبود آب مواجه هستیم.همچنین شیب ملایم زمین ، جمع آوری و هدایت آبهای سطحی  از دیگر معایب این شهرک است.

وی در ادامه با اشاره به مکان سوم، اعلام کرد:این مکان در 32 کیلومتری جنوب غرب تبریز قرار دارد.زمینی با مساحت 300 هکتار که از اراضی ملی محسوب می شود.از مزایای این زمین سهولت تملک، فقدان پوشش گیاهی و امکان تامین گاز و برق مورد نیاز است. 

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی با بیان اینکه بعد از احداث خط اتیلن، فرصت مناسب و ویژه در سرمایه گذاری ایجاد شده است، گفت:بیش از 400 واحد پلیمیری در استان وجود دارد که با احداث شهرک، این واحدها مشتاق فعالیت در شهرک های صنعتی هستند.

 


١١:٠٧ - 1396/02/25    /    شماره : ١٦٣٠٦    /    تعداد نمایش : ١٢٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج