اخبار > جزئیات آغاز تولید مرغوب ترین اسید سولفوریک در صنعت پتروشیمی


  چاپ        ارسال به دوست

جزئیات آغاز تولید مرغوب ترین اسید سولفوریک در صنعت پتروشیمی

مهندس فرهاد نوبخت درباره آخرین وضعیت تولید محصولات در پتروشیمی ارومیه، گفت:هم اکنون پتروشیمی ارومیه سه محصول اسید سولفوریک، سولفات آمونیوم و کریستال ملامین تولید می کند که سال گذشته نسبت به سال ۹۴ به طور متوسط تولید این سه محصول حدود ۵۲ درصد و فروش آنها به طور میانگین حدود ۹۲ درصد رشد داشته است.
به گزارش پترون به نقل از اپیک، مدیرخدمات فنی شرکت پتروشیمی ارومیه درخصوص محصول اسید سولفوریک م با اشاره به تولید ۲۵ هزار و ۸۰۰ تنی این محصول در سال 94 توضیح داد: پتروشیمی ارومیه سال ۹۵ با افزایش بیش از ۵۵ درصدی تولید این محصول موفق به تولید بیش از ۴۰ هزار تن اسید سولفوریک شده است.
به گفته این مقام مسئول نگاهی به مقدار فروش اسید سولفوریک که در سال ۹۴ حدود ۶ هزار و ۴۳۴ تن بوده، در مقایسه با فروش ۱۲ هزار و ۸۰۰ تنی سال ۹۵، از رشد ۱۰۰ درصدی در فروش این محصول حکایت می کند. 
وی میزان تولید سولفات آمونیوم شرکت پتروشیمی ارومیه در سال ۹۴ را ۲۱ هزار و ۷۵۰ تن اعلام کرد و گفت: مقدار تولید این محصول در سال ۹۵ به ۳۷ هزار تن رسیده که از رشد ۷۰ درصدی این محصول حکایت می کند. 
نوبخت با بیان اینکه از مجموع تولیدات سولفات آمونیوم در سال ۹۴ حدود ۱۶ هزار و ۳۹۶ تن آن به فروش رسید، افزود: این رقم سال ۹۵ به ۳۹ هزار و ۷۴۰ تن افزایش یافت، بنابراین فروش سولفات آمونیوم در سال ۹۵ به نسبت سال قبل از آن ۱۴۲ درصد رشد داشته است.
مدیر خدمات فنی شرکت پتروشیمی همچنین درباره وضعیت تولید و فروش کریستال ملامین هم اظهار داشت: سال ۹۴ در مجموع ۲ هزار و ۸۱۱ تن کریستال ملامین تولید شده و این رقم در سال ۹۵ با ۳۰ درصد افزایش به ۳ هزار و ۶۵۲ تن افزایش داده است.
وی با تاکید بر اینکه از این مقدار تولید، ۲۷۰۰ تن کریستال ملامین در سال ۹۴ به فروش رسیده است که با رشد ۳۵ درصدی در سال ۹۵، این رقم به ۳۶۹۰ تن رسیده است.
این مقام مسئول در صنعت پتروشیمی درباره چگونگی افزایش تولیدات این محصولات پتروشیمی توضیح داد: در واحد اسید سولفوریک در خرداد ۹۴ با ظرفیت ۵۰ هزار تن در سال به بهره برداری رسیده بود، در طول سال ۹۴ جهت تثبیت شرایط عملیاتی واحد جدید الاحداث در ظرفیت های پایین تولید داشتیم که در طول سال ۹۵ میزان تولید را تا ۴۰ هزار تن در سال افزایش دادیم. 
به گفته وی درخصوص اسید سولفوریک، بخشی از آن در واحد تولید سولفات آمونیم  پتروشیمی ارومیه مصرف می شود ولی بخش دیگر را باید بفروشیم که در سال اول جهت معرفی تولید اسید سولفوریک  این شرکت به شرکت‌های مصرف کننده اسید و بازارهای مصرف تلاش زیادی شد و با توجه به کیفیت بالای اسید تولیدی تقاضای جهت خرید  در حال افزایش است.  
این مقام مسئول با اعلام اینکه از آنجائی که فرآیند طراحی شده برای واحد اسید سولفوریک فرآیند DCDA  بوده که این فرآیند برای اولین بار در ایران  اجرا شده است، خاطرنشان کرد: ضمن بالا بودن کیفیت اسید تولید شده این واحد هیچگونه آلایندگی گازی نداشته که این مسئله و عدم آلاینده بودن واحد از افتخارات شرکت پتروشیمی ارومیه  است.


٠٨:٢٤ - 1396/04/20    /    شماره : ١٦٧٤٤    /    تعداد نمایش : ١٠١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج