اخبار > نزول قیمت پروپیلن در اروپا به دنبال کاهش تقاضا در بخش پایین دستی پتروشیمی قاره سبز


  چاپ        ارسال به دوست

نزول قیمت پروپیلن در اروپا به دنبال کاهش تقاضا در بخش پایین دستی پتروشیمی قاره سبز

به گزارش  پلاتس، انتظار می رود با آغاز عملیات تعمیر و نگهداری در مجتمع تولید کوپلمیر (copolymer) شرکت سابک عربستان با ظرفیت سالانه ۳۱۰هزار تن در شهر خیلین هلند، قیمت پروپیلن در بازار اروپا در ماه اوت امسال به میزان بیشتری کاهش یابد. 
سابک برنامه دارد در ماه آینده میلادی یکی از دو خط تولید کوپلیمر خود در خیلین را به مدت دو هفته تعطیل کند. با این حال این شرکت به مشتریان خود اطمینان داد که مشکلی برای تامین حجم کوپلیمر مورد نیاز آن ها در طول ماه اوت وجود نخواهد داشت. 
بر اساس این گزارش قیمت اسپات پروپیلن گرید پلیمر بر مبنای FD شمال غرب اروپا در تاریخ چهارشنبه ۲۱ تیرماه ۷۶۰ یورو و ۵۰ سنت تعیین شد که تخفیفی ۳.۵ درصدی را نسبت به قیمت قراردادهای ماه ژوئیه پروپیلن در بازار اروپا، یعنی ۷۹۰ یورو برای هر تن، نشان می دهد. در حال حاضر قیمت اسپات این محصول در بازار اروپا در پایین ترین سطح از تاریخ ۱۹ ژانویه امسال قرار دارد.
در هفته منتهی به یکشنبه 9 ژوئیه، فعالان بازار پروپیلن از تثبیت قیمت محموله های اسپات این محصول با تخفیفی چهار درصدی نسبت به قیمت قراردادهای در نظر گرفته شده برای این ماه خبر دادند. 
منابع صنعتی پیش بینی می کنند: عواملی نظیر بی ثباتی در بخش تولید مشتقاتی نظیر پلی پروپیلن (PP) در بازار قاره سبز و افت قیمت پروپیلن در ایالات متحده و فراهم شدن فرصت آربیتراژ آن به اروپا، می تواند به افزایش فشار بر قیمت این محصول در ماه های اوت و سپتامبر دامن بزند.


٠٨:٠٣ - 1396/04/25    /    شماره : ١٦٧٧٢    /    تعداد نمایش : ٢٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج