اخبار > ۲ راهکار جلوگیری از خام فروشی درصنعت پتروشیمی


  چاپ        ارسال به دوست

۲ راهکار جلوگیری از خام فروشی درصنعت پتروشیمی

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،مرضیه شاهدایی درباره امضای قراردادهای صنعت نفت و پتروشیمی به ایرنا گفت: شرکت های بین المللی که به دنبال امضای قرارداد با ایران هستند، معتقد هستند گسترش تحریم ها باعث به خطر افتادن منافع اقتصادی آنها می شود، بنابراین، در لزوم جلوگیری از افزایش تحریم ها، با ایران هم نظر هستند.

وی با بیان اینکه شرکت های بین المللی سعی می کنند امنیت سرمایه گذاری را تامین کنند، افزود: شرکت های طرف قرارداد با ایران از جمله توتال، تامین فاینانس و منابع مالی را پیگیری می کنند.صنایع ما،علاوه بر منابع مالی نیاز به بازسازی و نوسازی از طریق جذب فناوری های نوین دارند.

این مقام مسئول ادامه داد: فناوری های صنعت نفت، گاز و پتروشیمی به سرعت در حال تغییر است، که باید صنایع ما نیز با این تغییرات هماهنگ باشند.برای جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده بیشتر، باید جذب سرمایه گذاری و کسب فناوری های جدید مورد توجه قرار گیرد.

شاهدایی با اظهار امیدواری برای امضای قراردادهای جدید در صنعت پتروشیمی در آینده نزدیک گفت: شرکت های مختلف از جمله توتال، تمایل به سرمایه گذاری در پتروشیمی داشته و در حال ارزیابی مالی و فنی سرمایه گذاری در ایران هستند.توتال در نظر دارد در طرح های پتروشیمی عسلویه به ارزش 1.5 تا 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند.

بنابر این گزارش،اکنون ظرفیت تولید سالانه محصولات پتروشیمی کشور 62 میلیون تن است که تا پایان سال جاری با بهره برداری از 6 طرح جدید به 72 میلیون تن می رسد و ارزش کل فروش خالص این محصولات نیز به 17 میلیارد دلار افزایش می یابد.


٠٧:٥٠ - 1396/04/26    /    شماره : ١٦٧٨٢    /    تعداد نمایش : ٣٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج