اخبار > ۲۷۰ میلیارد تومان به نوسازی صنایع استان زنجان اختصاص یافت


  چاپ        ارسال به دوست

۲۷۰ میلیارد تومان به نوسازی صنایع استان زنجان اختصاص یافت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، اسدالله درویش‌امیری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاری شغلی دشوار و پرزحمت است و فرد باید عاشق باشد تا بتواند کار رسانه‌ای و مطبوعاتی را بپذیرد.

وی با اشاره به اینکه اجر و مزد خبرنگاری پایین بوده و این کار با سختی‌ها و حاشیه‌هایی روبه‌رو است، ابراز کرد: جامعه خبرنگار در چهار دهه گذشته برای اصلاح امور و دفاع از حقوق ملت و آرمان‌های انقلابی هزینه‌های زیادی داده است.

استاندار زنجان با تقدیر از تلاش‌های خبرنگاران در عرصه اطلاع‌رسانی بیان کرد: وقتی رسالت خبرنگاری و مطبوعاتی در کشور به نقطه آرمانی برسد، شفافیت و حقانیت بیشتر در جامعه احساس می‌شود.

وی با بیان اینکه با انتشار اخبار درست و حساب شده، معایب به درستی شناسایی می‌شوند، تصریح کرد: مردم باید با توفیقات نظام و دستاوردهای جامعه بیشتر آشنا شوند و خبرنگاران باید به جای عیب‌جویی به دنبال اصلاح امور باشند چرا که عیب‌جویی در مذهب پرافتخار اسلام نیز ناپسند است.

درویش‌امیری خاطرنشان کرد: انعکاس خبر محدود به جغرافیای ایران نیست و 150 خبرنگار از سراسر دنیا در مراسم تحلیف رئیس جمهور حضور یافتند و این موضوع نشان‌دهنده آن است که اهداف دولت ایران برای همه ملت‌های دنیا مهم است.

وی معیشت، اشتغال و اقتصاد را از دغدغه‌های مقام معظم رهبری که دولت باید روی آن‌ها متمرکز شود، عنوان کرد و افزود: مردم ایران سزاوار این نیستند که شاهد بحران بیکاری باشند و از این رو باید اتحاد و همدلی در بین آحاد جامعه برای برطرف کردن مشکل بیکاری و مسائل اقتصادی ایجاد شود.

قدرت ملت ایران برای جلوگیری از تجاوز بیگانگان

استاندار زنجان تعامل گسترده با دنیا را از تأکیدات مقام معظم رهبری خواند و گفت: حضور روسای جمهور، وزرای امور خارجه، نمایندگان مجلس، نخست وزیران و نمایندگان 140 کشور دنیا در مراسم تحلیف رئیس جمهور ایران به این معنا است که قدرت ملت ایران را پذیرفتند و باید با ارتباط گسترده به ملت‌های دنیا کمک کنیم و برای ایجاد امنیت در منطقه با کشورهای دیگر تعامل  اشته باشیم.

وی با اشاره به مشارکت 73 درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری ابراز کرد: نتیجه این مشارکت حضور 140 کشور دنیا در مراسم تحلیف است که سبب شده ایران با قدرت دفاعی و پشتوانه مردمی مقابل سلطه‌طلبی و تجاوز دشمنان با قدرت و صلابت ایستادگی کند.

درویش‌امیری با تأکید بر تمرکز روی منافع ملی به جای منافع فردی بیان کرد: اگر در حوزه‌های تولید، سرمایه‌گذاری، اشتغال و صادارت رشد داشته باشیم، منافع تک تک آحاد جامعه تأمین می‌شود اما پرداختن به منافع فردی روزگذر و ناپایدار است و فاصله گرفتن از سلیقه‎های سیاسی و حاکمیتی سبب برطرف کردن مشکلاتی از جمله بیکاری می‌شود.

مشکلات کارخانه روغن نباتی جهان

وی در مورد پاسخ به سئوال خبرنگاری در مورد عدم شفاف‌سازی دلایل تعطیلی روغن‌نباتی جهان تصریح کرد: اگر به دلایل عدم همکاری مسئولان در پاسخگویی، اخباری غیرواقعی منتشر شود به طور حتم با مسئولان مربوطه برخورد می‌شود اما برخی رسانه‌ها تمایل دارند اخبار را به گونه‌ای دیگر جلوه دهند.

استاندار زنجان در مورد مشکلات کارخانه روغن نباتی خاطرنشان کرد: سهمیه مواد اولیه این کارخانه قطع شده بود و تلاش کردیم تا این سهمیه دوباره برقرار شود و از طرفی هم مدیرعامل این کارخانه به دلیل مدیریت واحدهای تولیدی مختلف در کشور کمتر به زنجان می‌آمد تا درباره بررسی مشکلات آن به بحث بنشینند.

وی با اشاره به اینکه شرایط افزایش گسترش فعالیت و توسعه سرمایه‌گذاری در کارخانه روغن نباتی جهان در کمیسیون کارگری مورد بحث قرار گرفته بود، بیان کرد: قرار بود برای رسیدن به این برنامه‌ها تعدادی از کارگران با پرداخت حق و حقوق تعدیل و یا حتی در سایر واحدهای تولیدی مشغول به کار شوند.

درویش‌امیری افزود: برخی از کارگران برای دریافت مطالبات خود با پیگیری از مراجع قضایی اقدام به توقیف اموال کارخانه کردند که می‌توانستند از طریق تعامل با مراجع قضایی کار را به نحو بهتری مدیریت کنند و از طرفی قطع دوباره سهمیه مواد اولیه به تعطیلی مجدد کارخانه انجامید.

وی با اشاره به اینکه بیش از 2 هزار واحد تولیدی در استان زنجان وجود دارد، ابراز کرد: فعالیت همه کارخانه‌ها و واحدها با تمام ظرفیت بدون هیچ مشکلی، با تأمین کامل مواد اولیه، نبود مشکلات مالی و سرمایه در گردش دور از انتظار است و برخی واحدها نیز با مشکلاتی روبه‌رو می‌شوند.

استاندار زنجان با اشاره به شعار امسال "اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال" تصریح کرد: ایجاد 975 هزار شغل در کشور از برنامه‌های دولت است که 260 هزار مورد آن به بخش صنعت و معدن و 90 هزار مورد به بخش فناوری اطلاعات اختصاص دارد و تحقق این اهداف در گرو  شناسایی ظرفیت‌های جدید، راه‌اندازی واحدهای تولیدی و تکمیل واحدهای نیمه تمام است که البته برخی از اقدامات در این راستا به دلیل  استقرار دولت دوازدهم با کندی انجام می‌شود.

نوسازی صنایع و طرح رونق تولید

وی به مصوبه دولت در مورد اختصاص ردیف اعتباری برای بازسازی و نوسازی صنایع و نیز تسهیلات طرح رونق تولید اشاره کرد و گفت: سهم استان زنجان از اعتبارات بازسازی و نوسازی صنایع 270 میلیارد تومان است.

درویش‌امیری با اشاره به اینکه 20 هزار میلیارد تومان اعتبار برای تسهیلات طرح رونق تولید در کشور پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: این تسهیلات برای حوزه‌های کشاورزی، صنعت و معدن پرداخت می‌شود و سقفی برای استان‌ها منظور نشده است.

وی به برگزاری جلسه با مدیر بانک ملی اشاره کرد و افزود: در این جلسه تأمین منابع مالی مورد نیاز پتروشیمی زنجان مصوب و ابلاغ شد و از آنجایی که این شرکت 90 هزار سهام‌دار خرد دارد، موضوع احداث پتروشیمی به طور جدی در دستور کار قرار دارد.

استاندار زنجان در مورد سوال یکی از خبرنگاران در مورد دلیل احضار استاندار زنجان به دادگاه در بحث انتخابات بیان کرد: 60 نفر از استانداران و فرمانداران در موضوع انتخابات احضار شدند و این حق دستگاه قضایی برای پیگیری موضوع است اما باید دانست استانداران مجری برگزاری انتخابات نیستند.

وی با اشاره به اینکه میزان مشارکت مردم در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس در سال 95، 16 درصد گزارش شده بود، بیان کرد: دغدغه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، هدف اصلی نظام و گروه‌های مختلف بود و بنده در جلسات بر حفظ آرامش انتخابات و صیانت از آرای مردم تأکید کردم.

درویش‌امیری با اشاره به اینکه سرکشی به شهرستان‌ها و روستاها مورد توجه وی بوده، بیان کرد: برخی افراد از افتتاح‌ها و سفر به شهرستان‌ها تفاسیر و برداشت‌های نادرستی داشتند و تصور می‌کردند این اقدامات برای تبلیغ انتخابات بوده است.

وی خاطرنشان کرد: مردم زنجان در انتخابات ریاست جمهوری 76 درصد مشارکت داشتند که این رقم 3 درصد بیشتر از میانگین کشوری مشارکت مردم در انتخابات بود.

استاندار زنجان به حفظ منابع آبی تأکید کرد و گفت: امیدواریم روزی شاهد این باشیم که دیگر از منابع آب زیرزمینی برای مصارف صنعتی استفاده نشود و پساب‌های تصفیه شده برای این امر مورد استفاده قرار گیرد.

وی وجود 32 هزار میراث تاریخی ثبت شده و یک میلیون سایت و میراث ارزشمند شناسایی شده غیرثبتی در کشور را در دنیا بی‌نظیر خواند و گفت: سهم ما در اقتصاد گردشگری ناچیز است و برای توسعه بخش گردشگری به توافق ملی برسیم.


٠٨:٤٢ - 1396/05/17    /    شماره : ١٦٨٩٩    /    تعداد نمایش : ١٠٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج