اخبار > افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت تولید پلیمر ایران


  چاپ        ارسال به دوست

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی اعلام کرد:

افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت تولید پلیمر ایران

به گزارش انرژی امروز، احمد مهدوی در گفتگو با ستاد خبری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران گفت: در شرایط فعلی سرانه مصرف مواد پلاستیک و پلیمری در ایران حدود ۴۶ کیلوگرم به ازای هر نفر بوده و این درحالی است که سرانه مصرف مواد پلیمری در کشورهای پیشرفته صنعتی دو برابر ایران است.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با اعلام اینکه «در شرایط فعلی سرانه مصرف مواد پلیمری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کانادا، چین، ژاپن و آمریکا به مراتب بالاتر از ایران است»، تصریح کرد: این درحالی است که هم اکنون ایران یکی از بزرگترین کشورهای دارنده ظرفیت نصب شده پتروشیمی و پلیمر در خاورمیانه و جهان است.

این مقام مسئول با بیان اینکه «در بسیاری از کشورهای جهان محصولات پلیمری و پلاستیک جایگزین چوب، انواع فلزات، کاغذ و... شده است»، اظهار داشت: ایران می‌تواند با تولید محصولات پلیمری و متنوع سازی سبد تولید محصولات نسبت به افزایش سرانه مصرف مواد پلیمری اقدام کند.

وی با تاکید بر اینکه «افزایش سرانه مصرف مواد پلیمری منجر به صرفه‌جویی در مصرف سایر کالاها همچون چوب، کاغذ و فلزات می‌شود که از نظر زیست محیطی و اقتصادی دارای مزیت برای کشور است»، یادآور شد: هم اکنون ظرفیت تولید محصولات پلیمری در صنایع پتروشیمی ایران حدود ۸.۴ میلیون تن بوده که در صورت تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های در دست اجرا این ظرفیت تا پایان برنامه ششم توسعه افزایشی ۵۰ درصدی معادل ۴.۵ میلیون تنی را تجربه می‌کند.

مهدوی از برگزاری یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست به عنوان بهترین فرصت برای افزایش سرانه مصرف مواد پلیمری در کشور یاد کرد و افزود: نمایشگاه ایران پلاست گردهمایی فعالان صنایع تکمیلی پتروشیمی در کشور بوده و با توجه به افزایش حضور شرکت‌های صاحب برند و معتبر آسیایی و اروپایی در نمایشگاه امسال زمینه توسعه کمی و کیفی صنایع تکمیلی پتروشیمی فراهم می‌شود.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با بیان اینکه توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی علاوه بر تکمیل زنجیره‌های ارزش زمینه افزایش مصرف مواد پلیمری را هم در کشور فراهم می‌کند، خاطرنشان کرد: نمایشگاه ایران پلاست در فضای پسابرجام بهترین فرصت برای انتقال دانش، تکنولوژی، جذب سرمایه گذاری خارجی، به روزرسانی و نوسازی خطوط تولید موجود در صنایع تکمیلی پتروشیمی کشور بوده و فعالان پلیمر و پلاستیک کشور باید از فرصت برگزاری نمایشگاه ایران پلاست حداکثر بهره برداری را داشته باشند.


١٠:٠٢ - 1396/06/22    /    شماره : ١٧١٩٨    /    تعداد نمایش : ٩٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج