اخبار > تعاونی‌ها در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی ضعیف عمل کرده‌اند


  چاپ        ارسال به دوست

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

تعاونی‌ها در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی ضعیف عمل کرده‌اند

به گزارش خبرنگار مهر، امین سازگارنژاد ظهر امروز در دوازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان یزد که با همکاری گروه تعاونی پیشگامان برگزار شد، اظهار داشت: تعاونی‌ها در سطح کشور رویکرد توسعه‌ای دارند و همدلی، همکاری، فعالیت و کوشش در قالب تعاونی‌ موضوعی بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به برخی مشکلات فعالیت به صورت تعاونی عنوان کرد: تعاونی کاری تیمی است و گرچه همدلی و همکاری در آن وجود دارد اما در هر حال در مقایسه با کار فردی دارای پیچیدگی‌های بیشتری است.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به فعالیت تعاونی‌های موفق در کشور عنوان کرد: گروه تعاونی پیشگامان یزد الگویی موفق در حوزه تعاونی‌ها و پرچمدار فعالیت تعاونی در کشور است و امیدواریم بتواند الگویی کامل برای تعاونی‌ها ضعیف‌تری که قدرت پیشگامان را ندارند، باشد.

وی با برشمردن حوزه‌های فعالیت گروه تعاونی پیشگامان بیان کرد: تعاونی‌ها باید در همه عرصه‌های خدماتی، تولیدی و ... ورود کنند و سهم خود را در اقتصاد کشور افزایش دهند.

سازگارنژاد تاکید کرد: تعاونی‌ها در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی بسیار کمرنگ ظاهر شده‌اند و شایسته است به این سمت حرکت کنیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: ظرفیت‌های قانون تعاون مغفول مانده و نقش تعاونی‌ها در اقتصاد ملی به شکل اثربخش مشاهده نشده است بنابراین باید به سمت استفاده از این ظرفیت‌ها حرکت کنیم.

وی ضمن قدردانی از برگزاری جشنواره تقدیر از تعاونی‌های برتر استان یزد عنوان کرد: این جشنواره‌ها آینه‌ای برای به نمایش گذاشتن نقاط ضعف و قوت ما باشند و بتوانیم با استفاده از راهکارهای ارائه شده در این همایش‌ها، این مسیر پیچیده را به درستی به پیش ببریم.

سازگارنژاد همچنین نقش آموزش را در توسعه تعاونی‌ها بسیار اثرگذار دانست و افزود: علاوه بر آموزش، یکی دیگر از پیش‌نیازهای بقای تعاونی‌ها، آموزش و بازاریابی است.

وی همچنین بر لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی در حوزه توسعه تعاونی‌ها تاکید کرد و بیان داشت: یزد در این زمینه از فرصت‌های خوبی بهره‌مند است که باید از آن به درستی استفاده شود.


١٠:٣٧ - 1396/06/22    /    شماره : ١٧٢٠٠    /    تعداد نمایش : ٩٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج