اخبار > دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی خبر داد:


  چاپ        ارسال به دوست

دبیرکل انجمن صنفی

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی خبر داد:

به گزارش آریا بازار- احمد مهدوی ابهری دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با مثبت ارزیابی کردن نمایشگاه ایران پلاست امسال اظهارکرد: ایران قطب پتروشیمی خاورمیانه است و باوجود خوراک متنوع هیدروکربوری در آینده تعیین کننده جهت گیری صنعت پتروشیمی منطقه خواهد بود. البته این صنعت در ایران به نیمه راه رسیده است و شرکت‌های خارجی می توانند با سرمایه گذاری مستقیم و مشارکت در سرمایه‌گذاری در قالب جوینت ونچر در جریان رشد این صنعت حضور داشته باشند.
وی افزود با برطرف شدن مسایل داخلی، شاهد جهش بزرگی در آینده صنعت پتروشیمی خواهیم بود که در نهایت نقش مهمی در توسعه اقتصاد کشور خواهد داشت. راهکار اصلی توسعه جلوگیری از خام فروشی و تولید محصولات متنوع و تکمیل زنجیره ارزش است. ما باید صادر کننده محصولات نهایی باشیم و این امر باید به عنوان هدف صنایع پایین دست پتروشیمی در نظر گرفته شود و با تضامینی که در برنامه ششم توسعه برای بخش خصوصی لحاظ شده است می توان به آینده این صنعت خوشبین بود.
مهدوی در ادامه گفت: با مشاهده میزان استقبال شرکت های معتبر خارجی در یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست به نظر می‌رسد که شرکت های صاحب نام بین المللی برای ارزیابی سطح صنعت پتروشیمی ایران و آشنایی با دستاوردهای صنعت برای سرمایه‌گذاری در این نمایشگاه حضور یافته بودندو باید از این گونه فرصت ها استفاده کرد.
وی در پایان خاطر نشان کرد:نمایشگاه ایران پلاست بهترین موقعیت برای بالابردن توان و صنایع پایین دست پتروشیمی ایران بود و ایران پلاست دوازدهم باید با مشارکت تمام متولیان امرباشکوه برگزار شود. -


١٤:١٩ - 1396/07/15    /    شماره : ١٧٣٧٩    /    تعداد نمایش : ١٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج