اخبار > تولید اتیلن و پروپیلن در کشور افزایش می‌ یابد


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت پتروشیمی مارون:

تولید اتیلن و پروپیلن در کشور افزایش می‌ یابد

به گزارش آریا بازار- مهندس رحیم شریف موسوی در ترشیح آخرین وضعیت امضای دو قرارداد همکاری با شرکت لینده آلمان برای اجرای طرح‌های افزایش ظرفیت تولید اتان و اتیلن در مجتمع پتروشیمی مارون، گفت: به منظور افزایش ظرفیت دریافت خوراک اتان و افزایش ظرفیت تولید اتیلن قراردادی با لینده در دو بخش خرید لایسنس و انجام مهندسی امضا شده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی مارون با اعلام اینکه هم اکنون مطالعات مهندسی اجرای این طرح‌ها از سوی شرکت لینده آلمان آغاز شده است، تصریح کرد: قرار است بخشی از خوراک مورد نیاز این طرح از NGL 1500 که در مشعل‌ها در حال سوختن بوده جمع آوری و برای تولید محصولات در اختیار پتروشیمی مارون قرار داده شود.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه با اجرای این طرح علاوه بر افزایش ظرفیت دریافت خوراک اتان، تولید اتیلن هم افزایش می یابد، اظهار داشت: بر این اساس پیش بینی می‌شود با اجرای این طرح ظرفیت تولید اتیلن از 1.1 میلیون تن به بیش از 1.2 میلیون تن در سال افزایش یابد.
شریف موسوی تاکید کرد: در کنار افزایش ظرفیت تولید اتیلن، تولید پروپیلن هم حدود 100 هزار تن در سال افزایش می‌یابد.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی مارون پیشتر در حاشیه برگزاری مجمع عادی سالانه پتروشیمی مارون با اعلام اینکه پیش بینی می‌شود با ساخت این واحد جدید ظرفیت تولید محصولات الفینی پتروشیمی مارون حدود 17 درصد افزایش یابد، خاطرنشان کرده بود: این طرح جدید با هدف تامین خوراک واحدها و افزایش ظرفیت تولید پروپیلن و پلی پروپیلن اجرایی می‌شود.


٠٩:١٨ - 1396/07/17    /    شماره : ١٧٣٩٤    /    تعداد نمایش : ٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج