اخبار > مواداولیه بی کیفیت، توان رقابت را کاهش می دهد


  چاپ        ارسال به دوست

کارشناس و تولیدکننده صنعت تجهیزات

مواداولیه بی کیفیت، توان رقابت را کاهش می دهد

تجهیزات نمایشگاهی

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، فرشاد صمدی کارشناس و تولیدکننده صنعت تجهیزات فروشگاهی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان داخلی به بلوغ رقابتی رسیده‌اند، گفت: تولید و تامین نیاز بازار در حوزه محصولات نمایشگاهی، با نگاهی مبنی بر تولیدات صادرات‌گرا رقم نمی‌خورد بلکه تامین بازارداخلی، سقف نگاه بنگاه‌های تولیدی در این حوزه بود.

وی ادامه داد: امروز نیازسنجی بازار بر ضد تولیدکننده داخلی رقم خورده چراکه مشکلات تامین مواداولیه گریبانگیر بنگاه‌های تولیدی شده و همین امر باعث افت کیفی محصولات ایرانی و جایگزینی محصولات مشابه وارداتی در بازار داخلی شده است.

صمدی با اشاره به اهمیت کیفیت مواداولیه در این صنعت تاکید کرد: یکی از ضعف‌های این حوزه تولیدی، نبود محصولات پتروشیمی با کیفیت در زنجیره تولید بوده که بنگاه‌های تولیدی را مجبور به واردات مواداولیه نظیر پلی‌استایرن، کریستال خارجی و ورق‌فلکسی کرده است.

این تولیدکننده خاطرنشان کرد: متاسفانه محصولات پتروشیمی داخلی، محصولات نهایی را با افت کیفی مواجه می‌کند و از همین رو، تولیدکننده داخلی مجبور به خرید مواداولیه گران خارجی است.

مدیرعامل گروه صنعتی مدرن با اشاره به اینکه در سال ۲۰۱۸ آماده رقابت و جایگزینی به‌جای چینی‌ها هستیم، تاکید کرد: مولفه‌هایی نظیر کیفیت، قیمت تمام‌شده و رقابت در واحدهای صنعتی تجهیزات فروشگاهی درصدر اولویت‌های تولید قرار گرفته و امروز تولیدکنندگان این محصولات در راستای اقتصادمقاومتی و تولید محصولات برون‌گرا حرکت کرده تا ضمن بازپس‌گیری بازار از چینی‌ها به سمت صادرات نیز گام‌های محکمی بردارند.

وی اضافه کرد: در سال جدید ضمن تامین بازار داخلی نگاه صادراتی این گروه صنعتی معطوف به بازار آذربایجان، عراق، افغانستان و ترکیه خواهد بود.

این تولیدکننده تجهیزات نمایشگاهی، بهبود کیفی و افزایش سطح رقابتی را در گرو تلفیق صنعت و دانشگاه دانست و خاطرنشان کرد: با به‌کارگیری دانشجویان ممتاز در این صنعت، به سمت افزایش پتانسیل داخلی و اشتغال‌زایی گام‌هایی راسخی برداشته شده تا علم و صنعت بتواند موفقیت تولیدی را تجربه کند.


٠٨:٠٥ - 1396/10/16    /    شماره : ١٧٩٠١    /    تعداد نمایش : ٢١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج