تاثیرات برداشته شدن محدودیت در سقف رقابت محصولات پتروشیمی
اکوفارس: با توجه به نظر ستاد اقتصادی دولت محدودیت در سقف رقابت محصولات پتروشیمی برداشته شد و قیمت پایه محصولات پتروشیمی در بورس بر اساس «میانگین چهار هفته‌ای» گذاشته می‌شود؛ تصمیمی که تاثیر مثبت یا منفی آن در گروی نحوه اجرای آن است. کارشناسان بر این باورند چنانچه الزامات آن رعایت شود باعث سالم‌سازی بازار می‌شود، درغیر این صورت احتمال تخریب بازار نیز وجود دارد.
 ١١:٢٩ - 1397/07/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
پزشکی و سلامت
بلاتکلیفی دارویی‌ها در خصوص خرید محصولات پتروشیمی
در صورت خرید مستقیم محصولات پتروشیمی اگر امکان خرید مدت‌دار فراهم شود، اتفاق مثبتی برای داروسازان فراهم خواهد شد.وی افزود: در صورتی خرید مستقیم داروسازان از شرکت‌های پتروشیمی مفید خواهد بود که تغییری در روند پرداخت وجه محصولات پتروشیمی ایجاد شود، در حال حاضر به دلیل نوسانات لحظه‌ای نرخ ارز، ناچار به خرید نقدی و پیش خرید مواد‌اولیه شده و امکان خریدهای مدت‌دار فراهم نیست.
 ١١:٠٢ - 1397/07/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
فرصت طلایی برای تولیدکنندگان ایرانی؛
بهبود بازار کسب و کار، ماموریت جدید «ایران پلاست»
در حاشیه برگزاری دوازدهمین نمایشگاه ایران پلاست و با رویکرد توسعه صادرات غیرنفتی و بهبود فضای کسب و کار تولیدکنندگان ایرانی، تجار، بازرگانان و هیات‌های تجاری و اقتصادی صنایع تکمیلی پتروشیمی به صورت انفرادی و هیات از 35 کشور چهار قاره جهان مسافر تهران شدند.
 ١٥:٤٢ - 1397/06/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
تنظیم بازار پتروشیمی در بخش پایین‌دستی به‌ عهده وزارت صمت است
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: وظیفه تنظیم بازار پتروشیمی در بخش پایین‌دستی به‌ عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است و شرکت ملی صنایع پتروشیمی تنها مقدار تولید و عرضه محصولات را رصد می‌کند.
 ١٥:٢٣ - 1397/06/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
در پی حذف سقف رقابت پتروشیمی‌ها در بورس رخ داد
در نظر گرفتن سودهای اضافه برای پتروشیمی ها جهت متعادل کردن بازار پلاستیک!
با توجه به اینکه دلیل افزایش قیمت ظروف و بطری‌های پلاستیکی، کمبود عرضه مواد اولیه از سوی پتروشیمی‌ها اعلام شده، سقف رقابت پتروشیمی‌ها در بورس کالا برداشته شد تا مواد اولیه به جای صادرات، صرف برطرف کردن کمبود صنایع داخل شود؛ موضوعی که به گفته رئیس انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر سبب متعادل شدن بازار پلاستیک می شود اما سودهای اضافه را نصیب پتروشیمی‌ها می‌کند.
 ١٥:٠١ - 1397/06/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
واقعی شدن معاملات پتروشیمی‌ها با حذف سقف فروش
خبرگزاری میزان- کارشناس بازار سرمایه گفت:به طور قطع حذف سقف فروش از معاملات پتروشیمی‌ها باعث واقعی شدن عرضه و تقاضا در بورس کالا شده و دو طرف معامله با نرخ توافقی که مکانیزم حراج قیمتی توی بورس کالا دارد معاملات خود را انجام می‌دهند.
 ١٥:٠٠ - 1397/06/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
ارائه کالاهای پتروشیمی در بورس به رانت دامن می‌زند
قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد
قاطعانه با اخلالگران بازار محصولات پتروشیمی برخورد می شود
ایران پلاست از «پلی‌اتیلن» به «پلی‌پروپیلن» تغییر آرایش می‌دهد
تامین کامل مواداولیه محصولات پلاستیکی
جزئیات ساز و کار جدید فروش محصولات پتروشیمی در بورس