اخبار > افزایش ظرفیت تولید پلی اتیلن در بزرگترین پتروشیمی شمالغرب ایران


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل پتروشیمی تبریز خبر داد:

افزایش ظرفیت تولید پلی اتیلن در بزرگترین پتروشیمی شمالغرب ایران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی به نقل از پتروشیمی تبریز، «سیاوش درفشی» از بومی سازی دانش فنی طراحی ساخت و نصب سیستم کنترل اکسترودر واحد پلی اتیلن پتروشیمی برای نخستین بار در کشور توسط متخصصان جوان پتروشیمی تبریز خبر داد و گفت: یکی از واحدهای اصلی پتروشیمی تبریز تولید پلی اتیلن بوده که یکی از تجهیزات آن تحت عنوان اکسترودر در عملیات گرانول‌سازی واحد را عهده دار بوده که به نوعی گلوگاه تولید است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز، افزود: واحد تولید پلی‌اتیلن مهمترین رکن تولید بوده که ۱۰۰ هزار تن ظرفیت تولید در این مجتمع را عهده دار است و با راه اندازی سیستم اکسترودر این ظرفیت به ۱۳۰ هزار تن خواهد رسید.

این مقام مسئول با اعلام اینکه سیستم کنترلی اکسترودر ۲۵ سال پیش توسط آلمانی‌ها در مجتمع پتروشیمی نصب شده بود که کم کم داشت از کار می افتاد و کل مجتمع را با مشکل مواجه می کرد، اظهار داشت: به علت تحریم با تماسی که با شرکت‌های خارجی گرفته شد از همکاری امتناع کردند اما نیروهای متخصص خودمان ثابت کردند که به خارجی‌ها وابسته نیستیم و می‌توانیم خودکفا باشیم.

وی خاطرنشان کرد: برآوردی که یک‌سال گذشته برای به روز رسانی این سیستم با شرکت‌های خارجی داشتیم 1.5 میلیارد تومان بود که با داخلی سازی توانستیم ۶۰ درصد صرفه‌جویی کنیم.
گفتنی است، در شرایط فعلی پتروشیمی تبریز از ۸۸۰ هزار تن ظرفیت تولید برخوردار بوده و ۴۴۰هزار تن از محصولاتش قابل عرضه به کشورهای خارجی و ۳ نوع محصول اصلی با ۴۰ گرید مختلف تولید می‌کند.


١٦:٤٦ - 1397/11/17    /    شماره : ٢٠٩٥٩    /    تعداد نمایش : ٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج