اخبار > ساخت اولین طرح تولید هگزان صنعت پتروشیمی کلید خورد


  چاپ        ارسال به دوست

ساخت اولین طرح تولید هگزان صنعت پتروشیمی کلید خورد

«علی پژوهان» در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی با بیان اینکه از مجموعه های متعددی را در کاتالیست سازها بازدید کردم و مجموعه اسپک و اکسیر نوین فرآِیند در حوزه  نرم افزار و سخت افزار کارهای زیادی را انجام دادند و پتانسیل خوبی داشته و همراهی مجموعه های مختلف می تواند در موفقیت و جهاینی شدن تولیدات کمک کند، گفت: در شرایط فعلی برخی موارد مواد شیمیایی هم در دسته کاتالیست ها قرار می گیرند ولی به طور کلی حدود یک میلیارد دلار در حوزه کاتالیست و مواد شیمیایی در کشور گردش مالی داریم.


مدیرعامل شرکت پژوهش و فن آوری پتروشیمی با اعلام اینکه در حال حاضر یکی از گلوگاه های شرکتهای پتروشیمی بحث کاتالیست است، تصریح کرد: هر لایسنسوری که ببینید یا کاتالیست می سازد یا با یک کاتالیست ساز با او همکاری می کند، در بخش طراحی و ساخت پلنت ها هم کار ری اکشن است. 

این مقام مسئول، افزود: مجموعه اکسیر نوین فرآیند روی کاتالیست خیلی خوب کار کرده و هم اکنون روی دانش فنی فرآیندهایی مثل تولید استایرن منومر و هگزان که یکی از گلوگاه های بسیار مهم شرکتهای پتروشیمی و واحدهای پلی اتیلن و پنتان است. این پروژه استارت خورده و در صد پیشرفت قابل توجهی دارد و امیدواریم در آینده نه چندان دور در این دو مورد هم به خود کفایی برسیم


١١:١٦ - 1397/12/22    /    شماره : ٢١٠٣٧    /    تعداد نمایش : ٢٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج