اخبار > تحریم محصولات پتروشیمی ایران برنامه ریزی شده است


  چاپ        ارسال به دوست

تحریم محصولات پتروشیمی ایران برنامه ریزی شده است

«علی بختیار» در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان با اشاره به سخنان مسئولان آمریکایی مبنی بر تحریم محصولات پتروشیمی جمهوری اسلامی ایران گفت: آمریکایی ها به صورت برنامه ریزی شده می خواهند ما را دچار مشکل کنند و از محصولات نفتی و پتروشیمی ما نیز این مسئله را آغاز کرده اند، وقتی آنها در زمینه غذا و دارو دشمنی هایشان را به ما نشان می دهند و دارو را از بیماران ما دریغ می کنند این نشان می دهد که برنامه ریزی آنها برای شکست ما مدون است.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آنها می خواهند صنعت پتروشیمی ما را نابود کنند. ما در حال حاضر که در تحریم نفتی هستیم از سازوکارهای ویژه برای فروش نفت استفاده می کنیم، قطعا از همین سازوکارها نیز برای فروش پتروشیمی استفاده کنیم.
نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شرکت های پتروشیمی به صورت خاص نیستند و این امکان وجود دارد که محصولات شان را در بازارهای جهانی به فروش برسانند.
وی با بیان اینکه بحث تحریم محصولات پتروشیمی در کمیسیون انرژی و صنایع مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت، گفت: ما معتقدیم باید اجازاتی را به دولت داد تا در بحث فروش محصولات پتروشیمی بتواند دست باز عمل کند تا در برخی مواقع موانع را برای دولت هسته ای کنیم که تولیدکنندگان ما در بازارهای متعدد حضور داشته باشند و نسبت به فروش محصولات خود اقدام کنند.
بختیار خاطرنشان کرد: البته معتقدیم این کار سختی است اما اگر دولت و مجلس با هم برنامه ریزی کنند می توانیم به خوبی از این شرایط عبور کنیم./


٠٩:٣٧ - 1398/02/18    /    شماره : ٢١١٧٢    /    تعداد نمایش : ٦٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج