اخبار > واحد MEG پتروشیمی پارس فنل تا پایان سال 99 به بهره‌برداری می‌رسد


  چاپ        ارسال به دوست

واحد MEG پتروشیمی پارس فنل تا پایان سال 99 به بهره‌برداری می‌رسد

واحد MEG پتروشیمی پارس فنل تا پایان سال 99 به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش فصل اقتصاد به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بهزاد توکلی درباره طرح پتروشیمی پارس فنل گفت: ظرفیت این طرح در مجموع 553 هزار و 500 تن اتیلن گلایکول است که مونواتیلن گلایکول به ظرفیت 500 هزار تن به عنوان محصول اصلی و 50 هزار تن دی اتیلن گلایکول و 3 هزار و 500 تن تری اتیلن گلایکول به عنوان محصولات جانبی در این طرح تولید خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه سهامدار اصلی طرح پتروشیمی پارس فنل شرکت هلدینگ باختر است، افزود: ساخت این طرح از ابتدای سال 93 در زمینی به وسعت 7.33 هکتار در فاز دوم پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس آغاز شده است.
مدیرعامل پتروشیمی پارس فنل ادامه داد: عمده محصولات این طرح صادر خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود سالانه ارزآوری قابل توجهی داشته باشد.
توکلی درباره اهم فعالیت‌های صورت گرفته در بخش تدارکات طرح گفت: سفارش‌گذاری عمده تجهیزات طرح صورت گرفته و پیش بینی می‌شود تا پایان تیرماه امسال سفارش‌گذاری تجهیزات باقیمانده (بخشی از تجهیزات برق و ابزار دقیق) به پایان برسد و تا پایان سال 98 همه تجهیزات در محل پروژه دریافت شوند، در بخش نصب تجهیزات تاکنون نصب تجهیزات ثابت 38 درصد پیشرفت کرده است.


٠٩:٤٠ - 1398/03/18    /    شماره : ٢١٢٤٤    /    تعداد نمایش : ٥٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج