اخبار > مصرف نفت خام را باید به سمت تولید محصولات نهایی ببریم


  چاپ        ارسال به دوست

مصرف نفت خام را باید به سمت تولید محصولات نهایی ببریم

مصرف نفت خام را باید به سمت تولید محصولات نهایی ببریم

به گزارش فصل تجارت ، فرهاد دژپسند ، وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق و جدید سازمان امور مالیاتی کشور گفت: برای فرار از اقتصاد نفتی باید بودجه را از درآمد‌های حاصل از نفت خام خارج کرده و به مالیات وابسته کنیم.
تحقق 109 هزار میلیارد تومانی درآمد مالیاتی در سال 97
وی افزود: امروز شاهد تحقق درآمد مالیاتی بیش از 105 هزار میلیارد تومان هستیم، البته این رقم به 109 هزار میلیارد تومان بدون تهاتر هم گزارش شده است.
مشتاق انتصاب پناهی به ریاست سازمان مالیاتی بودم
دژپسند ادامه داد: با مدیریت جناب پناهی 5 درصد از درآمد‌های مالیاتی در نخستین ماه سال محقق شد. تلاش زیادی کردم تا وی را به سمت رئیس سازمان امور مالیاتی منصوب کنیم، اما برخی‌ها به تخریب شخصیت آقای پناهی پرداختند و این امر محقق نشد.
وزیر اقتصاد تصریح کرد: از رئیس جدید سازمان امور مالیاتی کشور می‌خواهم تا در جهت توسعه، تکمیل و ایجاد ایده‌های جدید مالیاتی قدم بردارد.
وی با اشاره به اینکه مصرف نفت خام را باید به سمت تولید محصولات نهایی ببریم، گفت: زمانی که نفت به سمت تولید محصولات پتروشیمی و صنایع پتروشیمی حرکت کند قطعا درآمد‌های مالیاتی افزایش پیدا می‌کند.
وزیر اقتصاد گفت: قانون باید ملاک ستاندن مالیات باشد نه از کسی بیش از حد مالیات ستانده شود و نه با رانت از کسی مالیات اخذ نشود. سازمان‌های مالیاتی حق افزایش درصد مالیاتی خارج از قانون را ندارند.
تهیه طرح جامع رونق تولید در هیئت دولت 
دژپسند از تهیه طرح جامع رونق تولید در هیئت دولت خبر داد و گفت: این طرح به حمایت از تولید و همچنین نحوه تحقق مالیات در کالا‌های مختلف پرداخته است تا بتواند بودجه متکی بر نفت را به سمت بودجه متکی بر درآمد‌های سالم مالیاتی ببرد.
وی ادامه داد: برخی از همکاران مالیاتی فکر می‌کنند بخشودگی مالیاتی در مناطق سیل زده، بر بدنه مالیات ستانی ضربه وارد می‌کند که بنده معتقدم چنین نیست، زمانی که فرد آسیب دیده حمایت دولت‌ها را بر سر خود می‌بیند به سیستم اقتصادی کشور اعتماد کرده و در سال‌های آینده پاسخگوی این اعتماد خواهد بود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به مالیات بر عایدی سرمایه گفت: قرار بود تا پایان خرداد ماه، لایحه جامع مالیات بر عایدی سرمایه از سازمان امور مالیاتی به وزارتخانه ارسال شود که من از آقای پارسا می‌خواهم این موضوع را به جد دنبال کند، چرا که موضوع بسیار مهمی است.
وی بیان کرد: الکترونیکی شدن مالیات ستانی، مقدمه‌ای برای هوشمندسازی اخذ مالیات می‌شود و قرار است تا پایان دولت دوازدهم تمام فرآیند و سیستم مالیاتی کشور زیر سایه الکترونیکی بودن قرار بگیرد.


١٠:٢١ - 1398/03/19    /    شماره : ٢١٢٤٧    /    تعداد نمایش : ٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج