اخبار > لزوم توسعه صنایع پائین دستی پتروشیمی


  چاپ        ارسال به دوست

لزوم توسعه صنایع پائین دستی پتروشیمی

حمیدرضا صالحی افزود: صنایع بالادستی پتروشیمی خیلی مزیت خوبی دارد و قابلیت نقدشوندگی محصولات این صنایع در سطح بازارهای بین المللی بسیار سریع است بنابراین باید از این مزیت به نحو احسن استفاده کرد.
وی همچنین اظهارداشت: توسعه صنایع پائین دستی پتروشیمی در کشور هم برای بازارهای داخلی و خارجی مانند عراق بسیار ضرورت دارد.
نائب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران گفت: عراق در حوزه های پائین دستی پتروشیمی فقیر و به محصولات و تولیدات این حوزه بسیار نیازمند است.
وی افزود: توسعه فعالیت ها در حوزه پائین دستی و مرتبط با نفت، گاز و پتروشیمی ضمن ایجاد ارزش افزوده و اشتغال بالاتر زمینه بهتری برای رقابت تولیدات داخلی در بازارهای جهانی فراهم می کند.
صالحی بیان داشت: بطورکلی در واحدهای پائین دست پتروشیمی فرآورده های نهایی پتروشیمی به محصولات مصرفی با ارز ش افزوده بالا تبدیل می شود.
وی گفت: عملکرد ایران و بسیاری از کشورها در حوزه بالا دستی صنعت پتروشیمی در بازارهای بین المللی موفقیت آمیز بوده چون هرچه مواد خام تر باشد نقدشوندگی و نیاز بین المللی آن نیز بیشتر است به همین دلیل سرمایه گذاری در حوزه های بالادستی طی سال های گذشته در کشور بیشتر از صنایع پائین دستی بوده است.
نائب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران افزود: اگر در حوزه های پائین دستی صنعت پتروشیمی بیشتر سرمایه گذاری شود ضمن ایجاد اشتغال، رشد اقتصادی، توسعه و تنوع صادراتی، قدرت ارزآوری و بسیاری موارد دیگر می توان از سد تحریم ها نیز به راحتی عبور کرد.
وی در ادامه اظهارداشت: دانش توسعه پتروشیمی در ایران بومی شده و هیچ شکی در این قضیه نیست.
صالحی یادآورشد: صنعت پتروشیمی ایران هم اکنون در منطقه رقیب صنعت پتروشیمی عربستان سعودی است.
برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی، سید وحید موسوی، حمید رضا کجوری، مهدی شیار و مطهره محرابی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.


١٤:١٢ - 1398/04/18    /    شماره : ٢١٣٣٣    /    تعداد نمایش : ٤٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج