اخبار > ضرورت توسعه صنایع پتروشیمی در مکران


  چاپ        ارسال به دوست

ضرورت توسعه صنایع پتروشیمی در مکران

شهباز حسن پور بیگلری، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نیپنا با بیان این که در اسناد بالادستی کشور از جمله سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی یکی از راه‌های جلوگیری از ضربه‌پذیری اقتصاد از درآمدهای نفت و گاز، افزایش صادرات محصولات پتروشیمی عنوان شده است، گفت: محصولات تولیدی این صنعت، مواد اولیه بخش‌های بسیاری از اقتصاد را فراهم می‌کند و از این منظر بسیار حائزاهمیت بوده و همواره مورد توجه سیاست‌گذاران کشور است.

حسن پور بیگلری، به جایگاه تاثیرگذار و گسترده صنعت پتروشیمی در اقتصاد ایران اشاره و تصریح کرد: جایگاه صنعت پتروشیمی پس از نفت در اقتصاد ایران بسیار گسترده و تاثیرگذار است. امروز کمتر صنعتی یافت می‌شود که به صنایع پتروشیمی و زنجیره‌های پایین‌دستی آن وابسته نباشد و این صنعت ارزشمند نیازمند حمایت بیشتر در مسیر توسعه خود است.

 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تولید گازدر کشور در حال افزایش است، از این رو برای تبدیل گاز به محصولات با ارزش پتروشیمی  باید افزون بر هاب های جدید و همچنین قطب های کنونی تولید یعنی عسلویه و ماهشهر در سواحل مکران نیز با هدف تولید محصولات مختلف پتروشیمی سرمایه گذاری های جدیدی انجام شود.

وی تصریح کرد:  ضرورت دارد تا در راستای اقتصاد مقاومتی،  منطقه مهم و استراتژیک مکران به عنوان یکی از قطب‌های پتروشیمی با حمایت های دولت و مجلس و مشارکت بخش خصوصی توسعه داده شود و در این صورت می توان ارزش افزوده بیشتری را محقق کرد.


٠٩:٢٥ - 1398/05/06    /    شماره : ٢١٣٤٦    /    تعداد نمایش : ١١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج