اخبار > ضرورت دستیابی به بازارهای جدید صادراتی در صنعت پتروشیمی


  چاپ        ارسال به دوست

ضرورت دستیابی به بازارهای جدید صادراتی در صنعت پتروشیمی

غلامرضا شرفی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نیپنا،  با بیان این که پتروشیمی، صنعتی توسعه‌ای محسوب می‌شود، اظهارکرد: صنعت پتروشیمی ایران  با توجه به کارکردهای  خود و  تامین نیازهای صنایع مختلف می‌‍‌‌تواند با یک برنامه‌ریزی جامع و دقیق  زمینه را برای پیشرفت دیگر صنایع، خدمات و دیگر بخش‌های اقتصادی کشور مهیا کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که بدون شک محصولات پتروشیمی دارای ارزش افزوده فراوانی است، گفت: در شرایط کنونی تکمیل زنجیره ارزش و توسعه صنعت پتروشیمی به ویژه صنایع پایین دستی از اهمیت بالایی برخورداراست.

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: باید بتوانیم هرچه بیشتر در حوزه پتروشیمی بازارسازی کنیم، معتقدم محصولات پتروشیمی ایران در بازارهای مختلف چه منطقه‌ای و چه فرامنطقه‌ای برند محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: صنعت پتروشیمی هم حجم تولید بالایی داشته و هم از تنوع بالایی برخوردار است که این خود مقوله‌ای مهم و مناسب برای عرصه در بازارهای بین‌المللی و جهانی است.

شرفی با بیان این که محصولات پتروشیمی ایران قابل رقابت با دیگر محصولات جهانی در این حوزه است، گفت: صنعت پتروشیمی، صنعتی پیشرو و پویا محسوب می‌شود و نقش و جایگاه مهمی در اقتصاد ایران دارد پس نیازمند حمایت دولت و مجلس در مسیر پیشرفت و توسعه خود است تا بتواند برنامه های توسعه ای خود را محقق کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: صنایع پتروشیمی می‌تواند خدمات و دیگر بخش‌های اقتصادی را درگیر کند. زیرساخت‌ها و خوراک لازم برای گسترش پتروشیمی در کشور موجود است، از این رو می‌‍‌‌توان با یک برنامه‌ریزی در بخش توسعه‌ای پیش رفت و صنایع و خدمات و دیگر بخش‌های اقتصادی را درگیر کرد.


٠٨:٥٨ - 1398/06/12    /    شماره : ٢١٣٧٧    /    تعداد نمایش : ٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج