اخبار > طرح مجتمع پتروشیمی سیراف با تجهیزات داخلی ساخته می شود


  چاپ        ارسال به دوست

طرح مجتمع پتروشیمی سیراف با تجهیزات داخلی ساخته می شود

به گزارش گروه خبر خبرگزاری  برنا ، هشتمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل با موضوع داخلی سازی تجهیزات پتروشیمی با حضور رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در این وزارتخانه برگزار و در این نشست، قرارداد ساخت تجهیزات ویژه پتروشیمی بین شرکت سیراف انرژی به عنوان کارفرما و شرکت ماشین سازی اراک به عنوان پیمانکار امضا شد.
براساس این قرارداد، شرکت ماشین سازی اراک، راکتور به ارزش ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار یورو، ریفرمر ثانویه به ارزش ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار یورو، بویلر بازیافت به ارزش ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار یورو و در حوزه حمل قراردادی به ارزش ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار یورو و در مجموع به ارزش ۳۱ میلیون و ۹۰۰ هزار یورو را با شرکت سیراف انرژی امضا کرد.
زمان تحویل قرارداد ۱۵ تا ۲۱ ماه پس از امضای قرارداد است. شرکت سیراف انرژی ظرفیت تولید ۱.۶۵۰ هزار تن متانول در سال را دارد و شرکت ماشین سازی اراک هم تولیدکننده تجهیزات ثابت صنایع پالایشگاهی نفت و گاز و پتروشیمی است. کاهش ارزبری این قرارداد ۳۲میلیون یورو اعلام شده است.
نهضت ساخت داخل برنامه اساسی و راهبردی کشور است
وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست گفت: نهضت ساخت داخل یک برنامه اساسی و راهبردی کشور است که مختص شرایط امروز و تحریم نیست و به نحوی روی این برنامه کار می شود تا در هر شرایطی به عنوان راهبرد نجات اقتصاد و حل مسائل اساسی کشور عمل کند.
وی افزود: این موضوع در قالب یک برنامه زمان بندی شده پیگیری می شود و فعلا برنامه ای سه ساله تا ۱۴۰۰ برای این منظور داریم که به لطف الهی این تفکر به خوبی در جامعه، مردم، صنعتگران و تولیدکنندگان در حال رشد است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه شرکت های سفارش ...


١٤:٢١ - 1398/10/22    /    شماره : ٢١٥٦٠    /    تعداد نمایش : ٢٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج