اخبار > برنامه‌ریزی برای ساخت طرح‌های پتروشیمی با استفاده از خوراک‌های ترکیبی


  چاپ        ارسال به دوست

برنامه‌ریزی برای ساخت طرح‌های پتروشیمی با استفاده از خوراک‌های ترکیبی

به گزارش شانا، به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بهزاد محمدی امروز (دوشنبه، ۱۴ بهمن) در دومین نشست شورای مدیران ستادی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه نشانه‌ها و بازخوردهای دریافت شده از نقش سازنده و موثر شرکت ملی صنایع پتروشیمی در شرایط کنونی اقتصاد کشور حکایت دارد، اظهار کرد: با همکاری یکدیگر توانستیم صنعت پتروشیمی را به سمتی ببریم که در همه حوزه‌ها موثر باشد و به عنوان سکاندار، نقش مرجع و حمایتی از تولید کنندگان و مصرف کنندگان را ایفا کند. جایگاه این نهاد در صنعت در حال تثبیت است.

وی به دستیابی دانش فنی در صنعت پتروشیمی اشاره کرد و گفت: هم اکنون هفت پروژه تولید دانش فنی در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در حال پیگیری است.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه دانش فنی تولید پلی‌پروپلین از گاز طبیعی با توان و دانش ایرانی برای نخستین بار در کشور از سوی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی کسب شده است، افزود: مهندسی پایه طرح ساخت مجتمع تولید پلی‌پروپیلن از گاز طبیعی (GTPP) در غرب کشور در دست انجام است و این طرح در سال آینده وارد فاز اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه پس از بهره‌برداری از طرح ساخت مجتمع تولید پلی‌پروپیلن از گاز طبیعی که تولید آن دارای محصول رونق محور برای کشور است، این طرح در نقاط دیگر کشور نیز اجرا خواهد شد، تصریح کرد: در عمل طرح مهم تبدیل گاز طبیعی به پلیمر، برگ زرینی برای شرکت ملی صنایع پتروشیمی خواهد بود.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: در صنعت پتروشیمی طرح‌های پر اهمیتی در حال اجراست که محصولات آن سبب رونق بنگاه‌های پایین‌دستی در کشور می شود و موتور پیشران توسعه در بنگاه‌های بزرگ و کوچک اقتصادی در کشور خواهند شد.

وی به نقش شرکت ملی صنایع پتروشیمی در مدیریت خوراک اشاره کرد و گفت: به منظور مدیریت خوراک‌های در دسترس صنعت نفت، طرح‌هایی با خوراک‌های ترکیبی تعریف شده و در عمل برای حرکت رو به جلو و تعالی صنایع پتروشیمی ریل‌گذاری شده است که هدف، توسعه پایدار به جای تولید صرف یا افزایش تولید است و اکنون در شرایط جنگ اقتصادی تلاش داریم با تجهیز مناسب به سمت توسعه پایدار صنعت پیش برویم تا کمتر آسیب ببینیم.


١١:٣٥ - 1398/11/16    /    شماره : ٢١٥٨٤    /    تعداد نمایش : ١٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج